Fantastyczne I łatwe W Pracy Porady Dotyczące Projektowania Stron Internetowych

Jako projektant stron internetowych sam mogę powiedzieć, że uczenie się jak najwięcej od ekspertów było tym, jak zacząłem. Spojrzałem na ich strony, sprawdziłem ich kod, a nawet zapożyczyłem się z ich wzorów. Obecnie dostępnych jest wiele informacji, które pomogą Ci wejść do gry, a ten artykuł jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia nauki.

Jeśli tworzysz witrynę, upewnij się, że patrzysz na nią w różnych przeglądarkach. To, co widzisz w jednej przeglądarce, nie może być w rzeczywistości tym, co widzą inni ludzie. Badania różnych przeglądarek, które są popularne i projektowania witryny odpowiednio. Mieć przyjaciela lub kolegi podciągnąć witryny w alternatywnym systemie operacyjnym, aby zapewnić ich widok jest porównywalna do własnych.

Kiedy zastanawiasz się nad tym, jak zaprojektować witrynę sieci Web, musisz pomyśleć o nawigacji. Chcesz, aby nawigacja była łatwo dostępna i łatwa w użyciu. Umieść pasek nawigacyjny na każdej stronie w zauważalnym miejscu. Upewnij się również, że dobrze płynie z resztą strony i nie rozprasza odwiedzających.

Włącz mapę witryny do swojej witryny. Mapy witryn służą kilku celom. Po pierwsze, sprawiają, że nawigacja w całej witrynie jest znacznie łatwiejsza dla odwiedzających. Po drugie, główne wyszukiwarki mogą wykorzystać go do indeksu całej witryny. Oznacza to, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek poprawia się, a Twoja witryna otrzymuje większą ekspozycję, co daje większy potencjał zarobkowy.

Upewnij się, że używasz prawego tekstu zakotwiczenia. Tekst kotwicy linku powinien jasno opisać to, czego użytkownik powinien oczekiwać, gdy kliknie link. Jeśli na przykład link prowadzi do strony zamawiania widżetu, tekst kotwicy może brzmieć „Zamów widżety”. W szczególności należy unikać używania „kliknij tutaj” jako tekstu kotwicy.

Łatwe przygotowanie tekstu przy użyciu kolorów kontrastu lub tła, które są łatwe do odczytania tekstu. Gdy tekst jest trudniejszy do odczytania, ponieważ kolor tła lub tekstu powoduje odkształcenie oczu lub fragmenty tekstu, które są nieczytelne, odwiedzający witrynę są mniej skłonni do trzymania się.

Teraz, gdy projektuję strony internetowe od ponad dekady, czuję, że mogę dać kilka rad. Skorzystaj z porad w tym artykule, kontynuuj naukę jak najwięcej i bądź na bieżąco z trendami, aby twoje witryny wyróżniać się w tłumie. Jeśli mogę to zrobić, każdy może!